Majitelka obchodu s čajem a kávou z Mladé Boleslavi, paní Helena chtěla na prodejně a později eshopu vlastní logo, které by dobře popisovalo předmět podnikání a její produkty.
Od začátku jsem měla vcelku jasnou představu podoby loga, ale nejdříve jsem musela logo podrobit analýze konkurence. Analýzu provádím u všech svých klientů a nikdy nedoporučuji vycházet z jiného loga, které již na trhu existuje.
Po analýze, kterou si musí každý grafik udělat následovalo skicování. Na rozdíl od jiných konceptů jsem zde měla docela jasno, jak má logo vypadat a věděla jsem, že to bude zásah do černého.

Do skic si často poznamenávám i různé postřehy, klíčová slova nebo rovnou styl fontů, konkrétní fonty a například i rozpoložení značky. Všechny tyto výstřely myšlenek mi buď pomohou nápad vyloučit nebo se na něj naopak zaměřit.
Od skic tužkou, které nikdy nevynechám jsem se dostala ke skicám na počítači a tvorbě návrhů.





Klientka obdržela několik návrhů, z kterých si vybrala jasného favorita. Tato fáze je v projektu asi nejzásadnější, jelikož zde dochází ke zlomu. V platebním režimu je až do této fáze zahrnuto tzv. skicovné, které klienti platí předem.
Zahrnuje právě přípravnou fázi od zadání až po zaslání podobných návrhů. V této fázi totiž klient poprvé vidí, co od vás dostává a uvědomuje si, jestli se svěřil do těch pravých rukou.
V mém případě zároveň v této fázi nechávám klienta rozhodnout, jestli budeme ve spolupráci společně pokračovat nebo s mými návrhy půjde jinam. Beru to jako fér jednání.
Ne vždy se s klientem shodnete na stylu, designu, cílové skupině a je z toho poté oboustranné mrzení, když klienta nutíte zůstat, i když víte, že spolu vůbec nesouhlasíte.
V tomto případě (jako v 90% všech) jsme s klientkou pokračovaly. Paní Helena byla z návrhů nadšená, a jak jsem si myslela, tak se rozhodla i pro mého favorita.

Ve chvíli, kdy odevzdám návrhy a klient má čas na rozmyšlenou, poradu s okolím a vybere výsledný návrh, napíše mi k návrhu své připomínky.
U tohoto loga byl konkrétní bod font, který jsem do loga zvolila. Původně jsem zvolila font Bello Pro, který na mě dýchal teplo a útulno, které u čaje a kávy očekávám.
Nakonec jsme ale zvolily čistý, bezpatkový a moderní, aby šel obchod s dobou a logo se celkově posunulo dopředu. Logo bylo předáno v několika formátech a návrzích s reklamní tematikou a podrobným grafickým manuálem.
Logo aktuálně zdobí nejen prodejnu obchodu, ale i několik grafických galerií, kde získává pozitivní ohlasy.






Po odevzdání loga jsem ještě s paní Helenou ladila vzhled její prodejny, kdy jsem designově doporučovala, jak celý obchod zesvětlit a zjednodušit.


