Ahoj!

Jsem Markéta

O mně

Jmenuji se Markéta Brabcová a věnuji se grafice a designu. V oboru webové a tiskové grafiky se pohybuji již přes 10 let. Své zkušenosti se snažím neustále prohlubovat studiem nejnovějších trendů a technik. Mé stálé pracoviště se nachází v Hradci Králové, ale na schůzky za svými klienty jezdím i mnohem dál. Ke každému projektu přistupuji s individuální péčí o klienta a nabízím jedinečnou grafickou podobu projektu.

Mimo grafický design, který mě stále hodně baví se věnuji i mnoha dalším činnostem a sportu. Miluji cestování a i na cestách jsem často k zastižení na Skypu, mailu i telefonu.

Zároveň jsem maminkou a snažím se vždy efektivně skloubit mateřství s prací i s koníčky. Díky těmto nabitým organizačním schopnostem vždy dodržuji termíny.

248
Spokojených klientů
2120
Odpracovaných dnů
4702
Šálků zeleného čaje
34
Vzdělávacích konferencí a workshopů

Schopnosti

Photoshop94%
Illustrator87%
Logo / Branding98%
Marketing73%

V oboru grafického designu se musím neustále vzdělávat, abych držela krok s posledními trendy i technologiemi. Je téměř nemožné dosáhnout v některé disciplíně celých 100%, jelikož ve chvíli kdy jich dosáhnu, tak přijde něco nového a já to chci umět.

V oblasti tvorby loga, logotypu a brandingu mám bohaté zkušenosti a upřímně mě asi baví nejvíce, když vidím úsměv na tváři svých klientů, kteří viděli mé návrhy jejich nového loga.

Baví mě, jak jednoduché bannerové kampaně, tak komplexní grafické podklady firemní identity či art directoring.

Pravdou je, že vzdělávání v oboru mi zabere značnou část mého pracovního času, ale co se nyní naučím, později promítnu právě do vašeho projektu.

Zkušenosti

tvorba značky
Měla jsem možnost být u zrodu několika úplně nových brandů. Za nejúspěšnější považuji sportovní obchod Sanasport. Mohla jsem vytvořit kompletní firemní identitu značky a po mnoha letech existence a aktualizací, vychází celý brand stále z mé práce.

znalosti tisku
Většina grafiků se dělí na dvě skupiny. Jedna skupina se točí kolem tiskáren a druhá kolem návrhů. Díky svému vzdělání vděčím za znalosti z obou těchto skupin. Rozumím všem tiskových technikám, volbě papíru i nastavení podkladů pro tiskárnu.

spolupráce
Během let, kdy jsem grafikem na volné noze, jsem si vytvořila hustou síť spolupracovníků z dalších oborů. Díky tomuto spojení mohu velice dobře zajistit kompletní dodání projektu, včetně grafiky, kódu, programování a copywritingu.

obalová grafika
Díky svým zkušenostem jsem se již několikrát podílela na podpoře produktů pomocí jejich obalu. Úspěšně jsem navrhla obaly na kompletní značku hotelové kosmetiky od loga, barevnosti i designu lahviček, kterou můžete spatřit v těch nejvybranějších hotelech po celém světě.

externista
Kromě práce na volné noze pro jednotlivé klienty jsem několikrát dlouhodobě spolupracovala s většími studii a agenturami. Díky této spolupráci jsem se dostala k pracím pro menší, velké i nadnárodní firmy a získala zde spoustu zkušeností.

marketing
Z oboru marketingu má většina grafiků jen běžný přesah. To však neplatí u mě, za což vděčím především svému mentorovi a manželovi, který je na českém poli jedním z největších marketingových guru. Díky jeho znalostem a zkušenostem se i já v tomto oboru neustále vzdělávám a většina mých klientů s tím má jen pozitivní zkušenosti.

Co klienti říkají o naší spolupráci

Děkuji za Vaši rychlou práci. Logo se mi velmi líbí. Potěšila jste mě. Musím pochválit jak Vaši práci, tak i Váš úsudek. Jsem velmi spokojená.- Helena Jun Leffler - Svět čaje a kávy
Díky spolupráci s grafičkou Markétou Brabcovou nám vznikl přehledný a graficky vyvážený internetový obchod, kam se naši zákazníci rádi vraceli. Komunikace byla oboustranně výborná, Markéta byla naprosto samostatná a precizní, většinu věcí připravila a graficky upravila lépe, než jsme sami doufali : ) A taky nám velmi často dodávala práci před smluveným termínem, což je v současné, velmi zrychlené době, skvělá vizitka.- Sanasport
Spolupráci s Markétou bych určitě doporučila každému. Vytvářela pro můj nově vznikající brand loga a vizitky. Před samotnou realizací jsme vedly dlouhé konzultace, kde mi Markéta vysvětlila, proč nemůžeme používat na vizitky takové barvy a fonty, které jsem si vymyslela a co primárně, například na vizitce, ohraničit, zvýraznit apod. Po dvou dnech mi na e-mailu přistály tři různé návrhy. Přesně to vystihlo mě, mou profesi a naprosto to předčilo mé očekávání! Takže už si stačilo ``jen`` vybrat. Od Markéty mám nejkrásnější a nejoriginálnější vizitky a loga. Stoprocentně doporučuji všem, co mají rádi originalitu, kvalitu a rychlost.- Šárka Hunešová - Diamond Lashes